Boys Basketball

YEAR

CHAMPION

COACH

2014

Wapahani

Matt Luce

2013

Wapahani

Matt Luce

2012

Wapahani

Matt Luce

2011

Cowan

Mike King

2010

Yorktown

Blake Everhart

2009

Delta

Paul Keller

2008

Delta

Paul Keller

2007

Yorktown

Judd Moulton

2006

Delta

Paul Keller

2005

Delta

Paul Keller

2004

Delta

Paul Keller

2003

Yorktown

Joe Bradburn

2002

Delta

Paul Keller

2001

Delta

Paul Keller

2000

Yorktown

Joe Bradburn

1999

Yorktown

Joe Bradburn

1998

Delta

Paul Keller

1997

Delta

Paul Keller

1996

Delta

Paul Keller

1995

Wes-Del

Scott Hudson

1994

Yorktown

Ron Baldwin

1993

Delta

Paul Keller

1992

Wapahani

Paul Keller

1991

Wapahani

Paul Keller

1990

Yorktown

Ron Baldwin

1989

Delta

Stan Daugherty

1988

Delta

Stan Daugherty

1987

Delta

Stan Daugherty

1986

Wes-Del

Mike bush

1985

Daleville

Everett Gates

1984

Daleville

Everett Gates

1983

Daleville

Everett Gates

1982

Daleville

Everett Gates

1981

Yorktown

Bob Harrold

1980

Yorktown

Bob Harrold

1979

Yorktown

Bob Harrold

1978

Wes-Del

Bob Harrold

1977

Delta

Taylor Hayes

1976

Yorktown

Mike Kelly

1975

Yorktown

Mike Kelly

1974

Yorktown

John Everett

1973

Yorktown

Don Rogers

1972

Wes-Del

Gary Miller

1971

Yorktown

Don Rogers

1970

Yorktown

Don Rogers

1969

Daleville

John Craig

1968

Delta

Lionel Sinn

1967

DeSoto

John Craig

1966

Yorktown

Dan Thornburg

1965

Royerton

Myron Dickerson

1964

Selma

John Bright

1963

Cowan

John Harding

1962

Royerton

Myron Dickerson

1961

Royerton

Myron Dickerson

1960

Royerton

Bob Swander

1959

Eaton

Jack Nichols

1958

Royerton

Gordon Stauffer

1957

Gaston

Phil Hodson

1956

Gaston

Phil Hodson

1955

Yorktown

Earl Snider

1954

Yorktown

Earl Snider

1953

Royerton

Charles Posey

1952

Center

Howard Lykins

1951

Royerton

Charles Posey

1950

Yorktown

Ralph May

1949

Center

Lloyd Frazier

1948

Royerton

Herschel Brown

1947

Yorktown

Ralph May

1946

Selma

Earl Snider

1945

Selma

Earl Snider

1944

Selma

Earl Snider

1943

Royerton

Don Dick

1942

Gaston

Clarence Christopher

1941

Gaston

Clarence Christopher

1940

Daleville

Gus Backdull

1939

Yorktown

Kenneth Sigler

1938

Gaston

Clarence Christopher

1937

Daleville

Ralph Heath

1936

Yorktown

Art Beckner

1935

Yorktown

Art Beckner

1934

Yorktown

Art Beckner

1933

Royerton

Bobby Hobbs

1932

Center

John Walker

1931

Harrison

Francis Kiger

1930

Harrison

Francis Kiger

1929

Eaton

Bedford Burcher